Interview: Door learnbeat voorkom ik een leerachterstand
door Marit op 3 april 2020
Het is dinsdagochtend 31 maart als ik Eva Doornewaard opbel. De docent Nederlands van Pantarijn Kesteren bekijkt op dat moment thuis de antwoorden van leerlingen en geeft feedback in Learnbeat. “Dat is super. Normaal gesproken kan ik niet in alle schriften kijken. Hoe vreselijk deze crisis ook is, zo’n quarantaine levert ons qua didactiek ook wat op”. De docent vertelt in een openhartig gesprek over de positieve en de negatieve kanten van de schoolsluiting en lesgeven op afstand.
En toen ging de school plotseling dicht
“We hebben ons niet echt voorbereid op de sluiting. Het voordeel van mijn school is dat het een kleine school is. Onze lerarenkamer is net een huiskamer: iedereen kent elkaar. Daardoor krijgen we dingen snel van de grond. Vanuit school is bepaald dat we met MS Teams gingen communiceren. Voor mijn vak werken we nu met Leswijs Nederlands in Learnbeat.
Ik vind het nu het belangrijkste dat ik leerlingen de juiste stof kan bieden en hen feedback kan geven in Learnbeat.
Eva Doornewaard
Docent Nederlands op Pantarijn Kesteren
Dit is hét moment voor ons om te starten met Learnbeat
Ik was eerst wel bang dat mijn leerlingen een achterstand zouden oplopen tijdens de schoolsluiting. Maar doordat we nu met Leswijs Nederlands in Learnbeat werken maak ik me daar geen zorgen meer om.
Eva Doornewaard
Docent Nederlands op Pantarijn Kesteren
We krijgen nu veel meer tools voor didactiek, waarmee we leerlingen weer op een andere manier kunnen laten leren.
Eva Doornewaard
Docent Nederlands op Pantarijn Kesteren
Lesgeven met Learnbeat is heel compleet
Het is flexibel, je kunt dingen delen met collega’s en gerichte feedback geven per leerling en per klas. En zelf lesmateriaal maken kost me zoveel minder tijd met Learnbeat.
Eva Doornewaard
Docent Nederlands op Pantarijn Kesteren
Antwoorden inzien en gerichte feedback geven
Normaal kan ik niet in elk schrift kijken. In Learnbeat kan ik nu wel alle antwoorden inzien. En het is nog leesbaar ook!
Zelf lesmateriaal toevoegen, met behoud van de leerlijn
Ik ben normaal veel in de weer met krantenknipsels als ik eens een actualiteit wil behandelen. Maar dan kan ik geen zinnen weghalen, als ik iets bijvoorbeeld te moeilijk vind. En het kost tijd! Terwijl ik die tekst gewoon in Learnbeat kan plakken en aanpassen. En het mooie is: als ik iets toevoeg dan hebben die leerlingen niet eens door of het bij de methode hoort of niet. De vormgeving blijft dus gelijk.
Ik heb nu bijvoorbeeld die speech van Mark Rutte als tekst gegeven in een opdracht. Het is leuk om iets actueels te geven. Maar tegelijkertijd behoud ik de leerlijn van Leswijs Nederlands.
Eva Doornewaard
Docent Nederlands op Pantarijn Kesteren
Ik weet dat er nagedacht is over de opbouw van de methode. De bronnen zijn betrouwbaar en de gebruikte teksten kloppen; dat is gewoon een veilige basis.
Leerlingen passen zich extreem goed aan
Ik vind dat mijn leerlingen zich extreem goed aanpassen aan de situatie. Ik had ze nauwelijks uitgenodigd voor Learnbeat of iemand vroeg in de groepsapp “Mevrouw, ik zit in Learnbeat, welke opgaven moeten we maken?”
TIP
Ben jij nieuwsgierig geworden naar Learnbeat?
Kijk gratis rond in een Learnbeat proefaccount, zonder dat je ergens aan vastzit.
Bekijk ook
Zie gerelateerde blogs

Hoe Learnbeat de les van docent Eva Doornewaard interessanter maakt

Interview: Learning analytics in het onderwijs met Leswijs Nederlands
